Sport   »   Aktualności   »   Pieter Weening wygrał Tour de Pologne 2013

Pieter Weening wygrał Tour de Pologne 2013

2013.08.03//  P. Rączka
Pieter Weening wygrał 70. Tour de Pologne. Zawodnik grupy Orica-GreenEdge zajął 6. miejsce na etapie indywidualnej jazdy na czas z Wieliczki do Krakowa, a pozycja ta wystarczyła do tego, aby triumfować w klasyfikacji generalnej. Najszybszy dzisiejszego dnia był Bradley Wiggins, który pokonał pokonał 37-km trasę w 46 minut i 36 sekund. Drugie miejsce zajął Fabian Cancellar, a trzeci był Taylor Phinney. Rywalizacja dzisiejszego dnia była bardzo zacięta, bowiem kilku kolarzy rywalizowało o końcowy triumf.
Rafał Majka zajął na ostatnim etapie 10. miejsce , a to sprawiło, że spadł on w klasyfikacji generalnej na 4. pozycję. Na pocieszenie Majce pozostało zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. W innych klasyfikacjach również triumfowali Polacy - Tomasz Marczyński w górskiej oraz Bartosz Huzarski wśród aktywnych.