Piłka Nożna: Polska pokonała Białoruś w meczu towarzyskim

2011.10.11//  P. Rączka
Piłkarze reprezentacji Polski pokonali 2:0 Białoruś, w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w niemieckim Wiesbaden. Po raz kolejny bramki zdobywali gracze aktualnego mistrza Niemiec – Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Było to trzecie zwycięstwo w historii nad reprezentacją Białorusi. Sam mecz nie był żadnym zachwycającym widowiskiem, którym można byłoby się jakoś specjalnie zachwycać. Polacy nie grali źle, lecz trzeba mieć na uwadze to, iż rywale nie mieli wielkiej ambicji na zwycięstwo i nie grali też w najmocniejszym składzie.

Początek meczu rozgrywany był w bardzo wolnym tempie. Polacy starali się grać pressingiem, lecz nie wychodziło im to tak, jakby mógł życzyć sobie tego Franciszek Smuda. Biało-Czerwoni zaczęli śmielej atakować po upływie dwudziestu minut, lecz tylko dobra postawa w bramce Jurija Żewnowa sprawiła, że rywale nie tracili bramek. W 31. minucie bramkarz Białorusi był już jednak bezradny. Kapitalnie piłkę wrzucił do Błaszczykowskiego w pole karne  Murawski, a nasz kapitan bez większych problemów ograł dwóch obrońców i lewą nogą zdobył swoją kolejną bramkę w reprezentacji.

Nasi zawodnicy spokojnie rozpoczęli drugą połowę, a gdy tylko była okazja atakowali. Swoich szans na zdobycie bramek szukali m.in Brożek, Mierzejewski i Wasilewski. Mimo kilku prób dopiero w 69. minucie wynik podwyższył Robert Lewandowski, który na boisku pojawił się dziesięć minut wcześniej. Napastnik dostał znakomitą piłkę z lewej strony od Sławomira Peszko, dzięki czemu miał wiele czasu i miejsca na pokonanie bezradnie stojącego w bramce Żewnowa. Dużo ilość zmian spowodowała, że w ostatnich dwudziestu minutach na boisku zaczęła się robić kopanina i widowisko już zupełnie straciło na swojej atrakcyjności.