Piłka Ręczna: Wisła Płock awansowała do finału PGNiG Superligi

2014.05.08//  M. Mikołajczyk
Szczypiorniści Orlen Wisły Płock zgodnie z przewidywaniami awansowali do finału PGNiG Superligi. „Nafciarze” pokonali w czwartek w Zabrzu miejscowy Górnik 36 do 32, a w całym pojedynku fazy play-off zwyciężyli 3:0.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 15:15, ale w drugiej odsłonie meczu faworyci zrobili swoje, a wspaniałymi interwencjami popisał się po przerwie zastępujący Wicharego między słupkami Marin Sego. Przyjezdnych do sukcesu poprowadził m.in. Vedran Zrnić, rzucając sześć bramek. Z kolei w ekipie gospodarzy pierwsze skrzypce grał Mariusz Jurasik, zapisując na swoim koncie 12 „oczek”.
Wisła Płock
Marcin Lijewski

W finale PGNiG Superligi płocki team prawdopodobnie powalczy z Vive Targi Kielce, które prowadzą 2:0 w konfrontacji z Azotami Puławy.

Wynik meczu: Górnik Zabrze 32:36(15:15) Wisła Płock