Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Brazylia pokonała Japonię

Piłka nożna: Brazylia pokonała Japonię

2012.10.16//  P. Rączka
Reprezentacja Brazylii pokonała 4:0 Japonię w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym we Wrocławiu. Kibicie którzy wybrali się na stadion, mogli obejrzeć na własne oczy gwiazdy światowej piłki. Canarinhos grali dziś z niezwykłym polotem i bez większych problemów radzili sobie z "Samurajami". Wynik w 12. minucie otworzył Paulinho, który prostym strzałem umieścił piłkę w siatce z 25 metrów. Nie minął kwadrans, a gospodarze najbliższych mistrzostw świata prowadzili już 2:0, po golu Neymara z rzutu karnego.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dominacja Brazylijczyków była mocno widoczna. Zaraz na początku swoją drugą bramkę zdobył gracz Santosu, a w 76. minucie wynik ustalił znakomicie grający w tym meczu Kaka.

Brazylia: Diego Alves - Leandro Castan, Thiago Silva, David Luiz, Adriano Claro - Paulinho, Ramires (88. Sandro), Kaka (82. Lucas), Oscar (89. Thiago Neves) - Neymar (85. Leandro Damiao), Hulk (77. Giuliano)
Japonia: Eiji Kawashima - Yuto Nagatomo, Yasuyuki Konno, Maya Yoshida (90. Yuzo Kurihara), Atsuto Uchida (46. Hiroki Sakai) - Yasuhito Endo, Kengo Nakamura (46. Takashi Inui), Makoto Hasebe (62. Hajime Hosogai), Hiroshi Kiyotake (90. Ryo Miyachi) - Keisuke Honda, Shinji Kagawa