Piłka nożna: Brazylia pokonała Portugalię w meczu towarzyskim

2013.09.11//  P. Rączka
W towarzyskim meczu piłkarskim rozgrywanym na Gillette Stadium w amerykańskim Foxborough reprezentacja Brazylii pokonała 3:1 Portugalię. Pierwszą bramkę zdobył Raul Meireles, który wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych rywali i lekkim, spokojnym strzałem otworzył wynik spotkania. Na odpowiedź Canarinhos nie trzeba było długo czekać, bowiem po kilku minutach wyrównał Thiago Silva, najlepiej odnajdując się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W 35. minucie prowadzenie swojej ekipy podwyższył Neymar, przeprowadzając ładną najładniejszą indywidualną akcję i prezentując tym samym wysokie wyszkolenie techniczne z którego słynie. Wynik zaraz po zmianie stron ustalił Jo. W meczu nie wystąpił Cristiano Ronaldo, który z powodu lekkiego urazu ścięgna nie pojechał z drużyną do USA i wrócił odpoczywać do Madrytu.