Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Francja przegrała z Niemcami

Piłka nożna: Francja przegrała z Niemcami

2013.02.07//  P. Rączka
W towarzyskim meczu na Stade de France reprezentacja Francji przegrała 1:2 z Niemcami, odnosząc pierwszą porażkę z tą drużyną od ponad ćwierć wieku. Nic nie wskazywało na to, że zespół prowadzony przez Didiera Deschampsa przerwię dobrą passę nad rywalem, bowiem pierwszą połowę zakończył jednobramkowym prowadzeniem, po golu dobrze spisującego się w tej części gry Mathieu Valbuena.
Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście, a dobrą grę zdołali udokumentować golami Thomasa Muellera i Sami Khediry. Warto dodać, że gole te padły po znakomitych asystach kolejno Ikaya Gundogana oraz Mesuta Ozila. Dobry mecz rozegrał Franck Ribery, ale gracz Bundesligi nie zdołał strzelić gola swoim kolegom z ligi.