2012.03.01//  P. Rączka
Reprezentacja Hiszpanii bez większych problemów pokonała 5:0 Wenezuelę w towarzyskim spotkaniu, w ramach przygotowań do Euro 2012. Mistrzowie świata w pierwszej fazie meczu mieli problemy ze wstrzelaniem się w bramkę rywala, lecz jeszcze w końcówce pierwszej połowy zdołali zdobyć dwa gole. Wynik w 37. minucie otworzył Andres Iniesta, który wykorzystał podanie od Sergio Busquetsa, a chwilę później David Silva mocnym uderzeniem w długi róg, podwyższył prowadzenie dla La Furia Roja.
Po przerwie na boisku błyszczał już tylko jeden zawodnik - Roberto Soldado. Piłkarz grający na co dzień w Valencii ustrzelił hat-tricka, pokazując tym samym, że to jemu należy się miejsce w wyjściowym składzie Vicente del Bosque, a nie Fernando Torresowi, który nawet nie został powołany na to spotkanie. Iker Casillas nie miał w tym meczu dużo pracy, jednak jego występ i tak przejdzie do historii. Bramkarz Realu Madryt pobił rekord świata w liczbie meczów bez puszczonego gola - 72. występ w reprezentacji bez wyjmowania piłki z siatki.