Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Hiszpania remisuje z Kostaryką

Piłka nożna: Hiszpania remisuje z Kostaryką

2011.11.16//  P. Rączka
Reprezentacja Hiszpanii dość niespodziewanie zremisowała 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Kostaryką. Wynik jest tym bardziej zaskakujący, iż mistrzowie świata do 82 minuty przegrywali różnicą dwóch goli. Gospodarze bramki strzelali w pierwszej połowie – najpierw wynik otworzył Brenes, a tuż przed przerwą podwyższył Cambpell. Na niecałe dziesięć minut przed końcem nadzieje na korzystny rezultat obudził David Silva, wykorzystując podanie Iniesty, a w doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył Villa.
W spotkaniu tym Iker Casillas podbił rekord występów należący do Andoniego Zubizarrety. Dla bramkarza Realu Madryt był to 127 występ w reprezentacji.

Kostaryka: Navas - Umana, Acosta, Miller, Salvatierra - Barrantes (72' Diaz), Brenes (57' Lopez), Azofeifa (85' Cubero), Oviedo (81' Hernandez) - Campbell (65' Parks), Ruiz (88' Guevara)
Hiszpania: Casillas (46' Valdes) - Arbeloa, Puyol, Sergio Ramos, Monreal (72' Torres) - Xavi (46' Cazorla), Xabi Alonso (46' Busquets), Iniesta - Mata (46' Jesus Navas), Fabregas (65' David Silva), Villa