Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Niemcy pokonały Ekwador

Piłka nożna: Niemcy pokonały Ekwador

2013.05.30//  P. Rączka
Reprezentacja Niemiec pokonała 4:2 Ekwador w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie w Boca Raton na Florydzie. Pierwsza bramka padła już w 6. sekundzie, a wynik po fatalnym błędzie obrońców otworzył Lukas Podolski. Jest to najszybciej strzelony gol w historii tego kraju. Trzy minuty później było już 2:0 – tym razem piłkę w siatce umieścił Lars Bender. Po kwadransie gry swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył piłkarz Arsenalu Londyn.
Jeszcze przed upływem pół godziny gry również swoje drugie trafienie zanotował zawodnik Bayeru Leverkusen. Wydawało się, że szykuje się pogrom, ale później bramki strzelali już rywale. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Antonio Valencia, a w drugiej połowie Walter Ayovi.