Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Niemcy pokonały Holandię

Piłka nożna: Niemcy pokonały Holandię

2011.11.16//  P. Rączka
Podopieczni Joachima Lowa pokonali 3:0 reprezentacje Holandii w towarzyskim meczu rozgrywanym w Hamburgu. Ku zdziwieniu wszystkich znawców piłki nożnej, gospodarze już od pierwszych minut byli stroną i trudno powiedzieć, że mecz był wyrównany – choć na taki się zapowiadał. Niemcy już po kwadransie gry prowadzili po strzale Thomas Mueller, a dziesięć minut później podwyższył Miroslav Klose. Taki przebieg rywalizacji trochę zaskoczył Holendrów, którz w końcu nieco się obudzili. Obrazu gry to jednak za wiele nie zmieniło. Ostatnie słowo należało do piłkarza Realu Madryt - Mesut Oezil, który ustalił wynik spotkania.
Swoją 63. bramkę w reprezentacji zdobył piłkarz polskiego pochodzenia Miroslav Klose. Teraz brakuje mu już tylko pięciu trafień, aby zrównać się z rekordem Gerda Mullera.

Niemcy: Neuer, Badstuber ( Hummels 46), Mertesacker, Aogo, Boateng (Howedewes 65), Kroos (Rolfes 82), Khedira (Bender 88), Özil , Podolski (Götze 65), Müller, Klose (Reus 82)
Holandia: Stekelenburg, Mathijsen, Heitinga, Braafheid, Van der Wiel, Strootman (N. de Jong 64), Van Bommel, Sneijder (L. de Jong 87), Kuyt (Wijnaldum 88), Babel, Huntelaar (Beerens 76).