Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Polska pokonała RPA

Piłka nożna: Polska pokonała RPA

2012.10.12//  P. Rączka
W towarzyskim meczu rozgrywanym na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała 1:0 Republikę Południowej Afryki. Spotkanie to miało jeden główny cel - znalezienie piłkarza, który może zastąpić kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego w starciu z Anglią. Znakomite spotkanie rozegrał Paweł Wszołek, który pomimo urazu był jednym z najlepszych graczy na boisku. To po jego akcjach Biało-Czerwoni powinni prowadzić po pierwszej połowie 3:0, ale sytuacje marnował Sobiech do spółki z Piechem.
Po zmianie stron Waldemar Fornalik wprowadzał już wiele zmian. Słabo zaprezentował się Adrian Mierzejewski, który spotkanie z Anglią powinien rozpocząć na ławce rezerwowych. Zastąpić go może Kamil Grosicki, który zagrał dziś przyzwoity mecz. Wejście smoka zaliczył Marcin Komorowski. Gracz Tereka potrzebował zaledwie jednej sytuacji, aby umieścił piłkę w siatce i zapewnić prowadzenie reprezentacji Polski od 82 minuty - i jak się później okazało zwycięstwo. Warto dodać, że od pierwszych minut w bramce stał Przemysław Tytoń i prawdopodobnie to on będzie miał za zadanie zatrzymać Synów Albionu.

Polska: Przemysław Tytoń - Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Jakub Wawrzyniak (84. Ludovic Obraniak) - Paweł Wszołek (46. Waldemar Sobota), Grzegorz Krychowiak (65. Rafał Murawski), Ariel Borysiuk, Artur Sobiech (75. Marcin Komorowski), Adrian Mierzejewski (58. Arkadiusz Milik) - Arkadiusz Piech (46. Kamil Grosicki)