Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Polska rozstrzelała Andorę

Piłka nożna: Polska rozstrzelała Andorę

2012.06.02//  P. Rączka
W ostatnim towarzyskim spotkaniu przed Euro 2012 reprezentacja Polski pokonała 4:0 Andorę. Ostatnia drużyna w rankingu FIFA już przed pierwszym gwizdkiem była postrzegana jako tzw. chłopiec do bicia, jednak trzeba otwarcie przyznać, że o zdobywanie goli aż tak łatwo nie było. Biało-Czerwoni pojawili się od pierwszych minut w teoretycznie najmocniejszym składzie - takim w jakim prawdopodobnie wybiegną na spotkanie z Grecją.
Pierwsza bramka padła już w 13. minucie, a na listę strzelców wpisał się Ludovic Obraniak wykorzystując podanie Macieja Rybusa. Po upływie pół godziny gry wynik podwyższy Robert Lewandowski, popisując się fantastycznym uderzeniem. Pozostałe dwie bramki padły już po rzutach karnych. Jeszcze przed przerwą gola zdobył Kuba Błaszczykowski, natomiast w drugiej połowie piłkę na jedenastym metrze ustawił Marcin Wasilewski i pewnie umieścił ją w siatce.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek (46. Grzegorz Wojtkowiak), Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski (79. Kamil Grosicki), Rafał Murawski (58. Dariusz Dudka), Ludovic Obraniak (57. Artur Sobiech), Maciej Rybus (46. Rafał Wolski) - Robert Lewandowski (58. Artur Sobiech).