Piłka nożna: Polska skromnie wygrała Bośnią i Hercegowina

2011.12.16//  P. Rączka
Reprezentacja Polski złożona z piłkarzy rodzimej ligi pokonała 1:0 Bośnię i Hercegowina w towarzyskim meczu rozgrywanym w Kundu koło Antalyi. Rywale zupełnie nie istnieli w tym meczu, mając duże problemy z przedostaniem się pod bramkę Gliwy, który nie miał wielu okazji na to, aby wykazać się swoimi umiejętnościami.

W 26. minucie Polacy wyszli na prowadzenie za sprawą indywidualnej akcji Waldemara Soboty, który oddał strzał w długi róg, a piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od dwóch słupków. Biało Czerwoni w tej połowie mieli przynajmniej jeszcze dwie dobre okazje ku temu, aby podwyżyszyć prowadzenie, lecz w decydujących momentach zabrakło dokładności i skuteczności. Bośnia i Hercegowina choć miała duże chęci ku temu, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, to jednak im bliżej pola karnego, tym miała większe problemy.

W drugiej połowie zespół złożony z zawodników występujących na codzień w T-Mobile Ekstraklasie, raz po raz marnował stuprocentowe okazje na podwyższenie wyniku. Najbardziej pluć w brodę może sobie Arkadiusz Piech - piłkarz Ruchu Chorzów nie potrafił pokonać bramkarza rywali, w dogodnych sytuacjach. Błędy w rozgrywaniu piłki były w naszym zespole największą bolączką, przez którą marnowaliśmy dogodne sytuacje.

Piłkarzy naszej reprezentacji tak jakby zjadała trema, że mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed Franciszkiem Smudą, który mógłby znaleźć dla nich miejsce na Euro 2012. Pod koniec meczu dobrą okazje miał jeszcze Pawłowski, lecz i on nie mógł poradzić sobie w sytacji sam na sam z bramkarzem rywali. Bohaterem spotkania bez dwóch zdań został Adnan Hadzić, który wybronił przyzwoity wynik dla swojej reprezentacji.