Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Portugalia przegrała z Turcją

Piłka nożna: Portugalia przegrała z Turcją

2012.06.03//  P. Rączka
Reprezentacja Portugalii dość niespodziewanie przegrała 1:3 z Turcją w ostatnim kontrolnym meczu przed Euro 2012. Gospodarze pomimo dobrej gry w pierwszych minutach meczu, na przerwę musieli schodzić przegrywając 0:1, a po zmianie stron swoją drugą bramkę w meczu strzelił dość szybko Umuta Buluta. Na Estadio da Luz w Lizbonie kibice zamarli widząc co prezentują ich gracze, którzy za kilka dni zmierzą się z Niemcami, Danią i Holandią.
Jeszcze przed upływem godziny gry bramkę kontaktową strzelił Nani. Ostatni gol w spotkaniu padł na dwie minuty przed końcem, a do własnej bramki trafił Pepe.

- Jestem rozczarowany wynikiem i uważam, że nie jest sprawiedliwy. Zwykle kiedy przegrywasz, wydaje się, że wszystko poszło nie tak jak trzeba, ale ja jestem zadowolony z pewnych elementów gry. Oceniając grę uważam, że powinniśmy jako pierwsi zdobyć bramkę, bo ułożyłoby to spotkanie po naszej myśli. Gdy Turcy wyszli na prowadzenie, staraliśmy się wszystko naprawić, ale bezskutecznie - powiedział trener Paulo Portugalii, Bento.

Portugalia: Rui Patricio (72-Eduardo); Miguel Lopes (87-Ricardo Quaresma), Pepe, Bruno Alves (70-Ricardo Costa), Fabio Coentrao; Joao Moutinho, Miguel Veloso (70-Custodio), Raul Meireles (87-Helder Postiga); Nani, Hugo Almeida (73-Nelson Oliveira), Cristiano Ronaldo.