Sport   »   Piłka nożna   »   Piłka nożna: Rosja wygrała z Włochami

Piłka nożna: Rosja wygrała z Włochami

2012.06.02//  P. Rączka
Reprezentacja Rosji nie pozostawiła złudzeń kto jest faworytem polskiej grupy w trakcie Euro 2012. Zespół Sbornej pokonał 3:0 utytułowanych Włochów w towarzyskim meczu rozegranym w Zurychu. Spotkanie stało na wysokim poziomie - piłkarze wymieniali szybko między sobą piłkę, co powodowało, że nie brakowało sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie gole jednak nie padły.
Po zmianie stron wynik w 60. minucie otworzył Aleksandr Kierżakow. Grę Włochów próbował szarpnąć Mario Balotelli, lecz kolejne bramki zdobywali rywale. W ostatnim kwadransie dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Roman Szyrokow.

Włochy: Gianluigi Buffon (46-Morgan De Sanctis) - Christian Maggio, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Federico Balzareti (54-Angelo Ogbonna) - Daniele De Rossi (60-Thiago Motta), Andrea Pirlo (69-Antonio Di Natale), Claudio Marchisio - Riccardo Montolivo (60-Antonio Nocerino) - Mario Balotelli, Antonio Cassano (69-Sebastian Giovinco).
Rosja: Wiaczesław Małafiejew (46-Igor Akinfiejew) - Kirił Nababkin, Siergiej Ignaszewicz, Aleksiej Bierezucki, Jurij Żyrkow (86-Dmitrij Kombarow) - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow - Alan Dzagojew (85-Aleksandr Kokorin), Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow (61-Roman Pawluczenko).