Sport   »   Aktualności   »   Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka zdobył Puchar Niemiec

Aktualności

rss

Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka zdobył Puchar Niemiec

2014.04.14//  M. Mikołajczyk
Nie tylko na Torwarze odbyła się w niedzielę zacięta batalia piłkarzy ręcznych. Emocje sięgały zenitu również podczas finału Pucharu Niemiec. O zdobycie cennego trofeum w tych rozgrywkach walczyły zespoły SG Flensburg-Handewitt oraz Fuechse Berlin.

Ostatecznie „górą” okazali się być ci drudzy, którzy podobnie jak Vive Targi Kielce wygrali mecz zaledwie jedną bramką. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 11 do 11, ale decydująca odsłona spotkania po zażartej konfrontacji należała do „Lisów”. Drużyna z Berlina, mająca w swoich szeregach m.in. doskonale broniącego Silvio Heinevettera, Thomasa Mogensena, Steffena Weinholda i naszego Bartłomieja Jaszkę zwyciężyła 22:21.
Bartlomiej Jaszka
Bartlomiej Jaszka
Bartlomiej Jaszka

Polski szczypiornista przyczynił się do sukcesu swojej ekipy, zdobywając dwa punkty. Jaszka jest dopiero trzecim biało-czerwonym w historii, któremu udało się sięgnąć po triumf w Pucharze Niemiec. Wcześniej tej sztuki w barwach HSV Hamburg dokonali bracia Krzysztof i Marcin Lijewscy. W finale tej imprezy przyjemność mieli grać także Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik i Sławomir Szmal – każdy z wymienionej „czwórki” reprezentował klub Rhein-Neckar Loewen, który niedawno wyeliminował kielczan z Ligi Mistrzów.

Wynik finału Pucharu Niemiec:


SG Flensburg Handewitt 21:22 Fuechse Berlin
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka zdobył Puchar Niemiec

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Piłka ręczna: Bartłomiej Jaszka zdobył Puchar Niemiec