Sport   »   Aktualności   »   Piłka ręczna: Polacy zrewanżowali się Szwedom

Piłka ręczna: Polacy zrewanżowali się Szwedom

2013.04.07//  P. Rączka
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała 22:18 Szwecję w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Kilka dni temu Biało-Czerwoni przegrali w Malmoe 21:28, ale dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło im zrównać się punktami w tabeli z najgroźniejszymi rywalami w grupie.

Nasi szczypiorniści od początku grali bardzo skoncentrowali, chcąc zrewanżować się za niedawną porażkę. Po dość chaotycznym początku udało im się uciec na kilka punktów, lecz pod koniec pierwszej połowy rywale zdołali wyrównać. Na szczęście ostatnie minuty należały do nas i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 12:10.

Po zmianie stron Polacy grali jeszcze lepiej i objęli prowadzenie 16:11. Przewaga ta nie była już zagrożona - jedynie na pięć minut przed końcem Szwedzi zbliżyli się na trzy gole. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej ekipie był Adam Wiśniewski, który zdobył siedem bramek. Dobry mecz po raz kolejny rozegrał Karol Bielecki, pięciokrotnie pokonując bramkarza rywali.