Piłka ręczna: Polska pokonała Ukrainę w spotkaniu eliminacji ME

2011.06.08//  D. Pęgiel
Po trzymiesięcznej przerwie polska reprezentacja piłkarzy ręcznych wznowiła walkę o awans do Mistrzostw Europy w Serbii. W dzisiejszym spotkaniu 5. kolejki podopieczni Bogdana Wenty pewnie pokonali Ukrainę 32:26 (14:13). Jeśli Portugalia przegra jutro ze Słowenią, Polacy zakwalifikują się do serbskiego turnieju.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Polska pokonała Ukrainę w spotkaniu eliminacji ME

Poprawna gra w defensywie i szybkie kontry pozwoliły naszym reprezentantom odskoczyć na 10:6 w początkowej fazie środowego pojedynku. W polskiej drużynie dobrze spisywali się w tym okresie przede wszystkim Krzysztof Lijewski, Bartosz Jurecki i Tomasz Tłuczyński. Na 10 minut przed końcem pierwszej odsłony biało-czerwoni prowadzili 11:8, by na przerwę zejść z jednobramkową zaliczką (14:13).

Przez pierwsze 10 minut drugiej części żadnej z ekip nie udało się uzyskać znacznej przewagi. W dalszej części gry uaktywnił się jednak Grzegorz Tkaczyk, który zdobył dwie bramki, a po jednym trafieniu dołożyli Tłuczyński i Jurecki  - Polacy prowadzili 22:18. Równie dobra gra biało-czerwonych przez następne kilka minut spowodowała, że na 15 minut przed końcem meczu wygrywali 25:19. Końcówce nasi reprezentanci kontrolowali przebieg sytuacji na parkiecie i ostatecznie wygrali 32:26. Najwięcej bramek dla polskiej ekipy zdobyli Bartosz Jurecki i Tomasz Tłuczyński - po 6.