Piłka ręczna: Polska zwyciężyła Portugalię w meczu eliminacji ME

2011.06.12//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała w Poznaniu z drużyną narodową Portugalii 30:22 (14:11) spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy w Serbii. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu biało-czerwoni z pozycji lidera awansowali do przyszłorocznej imprezy. W pierwszym pojedynku kwalifikacji tych zespołów w Portiamo padł niespodziewany remis (27:27).
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Polscy zawodnicy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po pierwszych dziesięciu minutach biało-czerwoni prowadzili już 7:1. W świetnie w tym okresie spisywali się przede wszystkim Grzegorz Tkaczyk i Bartosz Jurecki. Później za odrabianie strat wzięli się rywale Polaków, wśród których najgroźniejszy był Carneiro. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem polskich zawodników 14:11.

Drugą połowę nasi zawodnicy rozpoczęli podobnie jak pierwszą - w ciągu 10 minut odskoczyli rywalom na sześć oczek (18:12). Na boisku nadal brylował Jurecki, a na bramce świetnie radził sobie Szmal. Po 20 minutach, na przymusowej przerwie – pękła siatka w jednej z bramek – Polacy nadal utrzymywali korzystny wynik, prowadząc 21:16. Do końca spotkania gospodarze zdołali jeszcze zwiększyć swoją przewagę do ośmiu punktów, wygrywając 30:22.