Piotr Żyła drugi w konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

2014.08.01//  M. Mikołajczyk
Bracia Prevc rządzą w Wiśle! Peter nie miał sobie równych podczas inauguracyjnego konkursu letniej Grand Prix, z kolei Cene w cuglach wygrał w piątek zawody Pucharu Kontynentalnego.

Słoweniec już na półmetku rywalizacji uzyskał sporą przewagę, lądując najdalej z całej stawki, bo na 132. metrze. Skoczek z Kranju w finałowej rundzie tylko dopełnił formalności, uzyskując 125,5 metra. Na drugiej pozycji, choć ze znaczną stratą do zwycięzcy uplasował się Piotr Żyła. Polak potwierdził swoją doskonałą dyspozycję, osiągając w swoich próbach 125 i 127 metrów.
Piotr Żyła
Piotr Żyła
Skocznia narciarska w Wiśle

Świetny występ odnotowali też pozostali biało–czerwoni. Jakub Wolny, Dawid Kubacki oraz Jan Ziobro obsadzili wszystkie miejsca od czwartego do szóstego, a oprócz nich punkty do klasyfikacji łącznej cyklu wywalczyli również Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka. Kamil Stoch nie startował.

W sobotę następne zawody PK w rodzinnym mieście Adama Małysza. Polscy kibice mają nadzieję, że jutro usłyszą w Beskidach „Mazurek Dąbrowskiego”.