Polacy za burtą Ligi Światowej! Przegrali z Bułgarią

2013.07.12//  P. Rączka
Reprezentacja Bułgarii pokonała 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) polskich siatkarzy w meczu Ligi Światowej. Taki wynik oznacza, że Biało-Czerwoni już na pewno nie awansują do Final Six w Mar del Plata (17-21 lipca) i nie obronią tytułu wywalczonego przed rokiem. Mimo takiego scenariusza podopieczni Andrea Anastasiego zagrają jeszcze w niedziele rewanżowe spotkanie, ale będzie ono zdecydowanie ważniejsze dla gospodarzy, którzy wciąż liczą się w walce o awans.

Nasi siatkarze tylko przez połowę pierwszego seta prezentowali się dobrze i rywalizowali jak równy z równym. Po drugiej przerwie technicznej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, a dobrą dyspozycję zdołali utrzymać do ostatniego punktu w meczu. W drużynie Bułgarii wysoką formę zaprezentował dziś Cwetan Sokołow, który był nie do zatrzymania. W grze Polaków było widać, że od pewnego momentu przestali wierzyć w sukces i tylko czekali, aby nadeszło nieuniknione.

Bułgaria - Polska 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
  • I set: 8:7, 9:11, 14:16, 20:17, 25:21
  • II set: 8:7, 11:8, 16:11, 18:12, 25:21
  • III set: 8:5, 11:7, 16:12, 19:14, 25:21