Polki przegrały mecz o brązowy medal w MŚ piłkarek ręcznych

2013.12.22//  P. Rączka
Polskie piłkarki ręcznie nie zdołały wywalczyć medalu na mistrzostwach świata w Serbii. W meczu o brązowy medal nasze szczypiornistki przegrały 26:30 i ostatecznie zajęły czwarte miejsce na imprezie. Biało-Czerwone bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszej połowie, którą zakończyły zwycięstwem 15:12. Niestety po przerwie w grze naszych zawodniczek coś wygasło i do głosu zaczęły dochodzić rywalki, które najpierw zniwelowały stratę, a następnie zaczęły budować przewagę.

Problemy Polek zaczęły się na kwadrans przed końcem, gdy wyrównała dobrze spisująca się Kristina Kristiansen. Od wyniku 21:21 Dunki zdołały zdobyć trzy gole pod rząd i było już wiadome, że zwycięstwo wymyka się nam spod kontroli. Gdyby udało się naszym zawodniczkom utrzymać koncentrację i skuteczność z pierwszej połowy, teraz cieszylibyśmy się z medalu. Mimo wszystko Biało-Czerwone mogą – a nawet powinny – być zadowolone ze swojej postawy, bowiem przed mistrzostwami nikt nie spodziewał się, że zajdą tak daleko.