Sporty motorowe

Polscy żużlowcy sięgnęli po mistrzostwo Europy par

2011.09.18//  D. Pęgiel
Reprezentanci Polski - Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki i Piotr Pawlicki - wygrali Mistrzostwa Europy par w Pile. Srebrny medal po dodatkowym biegu zdobyli żużlowcy z Węgier, a brązowy przypadł Rosjanom.

Gospodarze finałowych zmagań prowadzili od samego początku. Niespodziewanie w polskich zespole pierwszoplanową rolę odgrywał żużlowiec drugoligowej Stokłosy Polonii - Przemysław Pawlicki. 20-letni zawodnik zdobył 16 punktów, przegrywając tylko jeden wyścig - w dziewiątej gonitwie pokonał go Rosjanina Renat Gafurow.
Jarosław Hampel

Polacy wygrali ten turniej po raz czwarty w historii. O kolejnych miejscach na podium decydował dodatkowy bieg, w którym Węgier Norbert Magosi zwyciężył Rosjanina Wiktora Gołubowskiego. Broniący tytułu Czesi zajęli dopiero szóstą pozycję.