Koszykówka : Polska - Chorwacja walka jak równy z równym

2009.08.11//  Ł. Łuniewski
Polscy koszykarze przygotowujący się do Mistrzostw europy przegrali w towarzyskim meczu z szóstą drużyną igrzysk w Pekinie, Chorwacją 78:82.

Pierwsza kwarta pokazał, iż biało-czerwoni nie dadzą łatwo za wygraną zdobywając 22 punkty, tyle samo co Chorwaci. Niestety w drugiej kwarcie Polacy razili nieskutecznością i przegrali 19:26. Do przerwy skuteczność naszych reprezentantów wyniosła 41%, a Chorwatów 58%.
Trzecia kwarta to odwrócenie ról i odrobienie przez Polaków pięciu punktów. niestety w czwartej Chorwaci podnieśli się i wygrali ją 21:23 i całe spotkanie 78:82.