Sport   »   Piłka nożna   »   Polska - Kanada: Polacy zwyciężają w niezłym stylu

Piłka nożna

rss

Polska - Kanada: Polacy zwyciężają w niezłym stylu

2009.11.18//  S. Kozak
Mecz towarzyski z Kanadą zakończył się zwycięstwem Polaków 1:0. Maciej Rybus rozegrał dobry mecz strzelając swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski.
Polska - Kanada Polska - Kanada
Polska - Kanada Polska - Kanada
Franciszek Smuda Franciszek Smuda

Polacy dużo atakowali więc Hirschfeld, bramkarz Kanadyjczyków nie mógł narzekać na nudę.

Pięknego gola w 19. minucie meczy strzelił początkujący w biało-czerwonych barwach Maciej Rybus. Pomyślną akcję rozpoczął po lewej stronie Ludovic Obraniak, który dośrodkował do Kosowkiego. Ten głową podał piłkę do Rybusa, który z bardzo trudnej pozycji strzelił do kanadyjskiej bramki.

W 29. minucie spotkania Robert Lewandowski pokonał głową Hirschfelda lecz sędzia odgwizdał spalonego i gol nie został uznany.
Maciej Rybus Maciej Rybus
Maciej Rybus Maciej Rybus
Ludovic Obraniak Ludovic Obraniak

Trzy minuty później mało brakowało by Kanadyjczycy wyrównali wynik ale sytuację uratował Kuszczak. Tuż przed przerwą Sławomir Peszko ładnie podał do Lewandowskiego. Piłka jednak przeleciała tuż obok bramki.

Druga połowa zaczęła się wolniej niż pierwsza część spotkania. Gdy Polacy złapali dobry rytm gry nie brakowało okazji do strzelenia bramki, ale zawsze brakowało odrobiny szczęścia i skuteczności. Największa stratą był ładny i mocny strzał Patryka Małeckiego, niestety w słupek.

Franciszek Smuda może być zadowolony z piłkarzy. Młodzi sportowcy pokazali się z dobrej strony, a cała drużyna zaprezentowała się o wiele lepiej niż w sobotnim meczu z Rumunią.
Przeczytaj także: Polska - Rumunia: Polacy pokonani » W pierwszym składzie na boisko wyszli: Tomasz Kuszczak, Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Maciej Sadlok, Seweryn Gancarczyk, Sławomir Peszko, Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Kamil Kosowski, Maciej Rybus oraz Robert Lewandowski.

Wojciech Szczęsny dostał swoją szansę zaprezentowania się w bramce w drugiej połowie lecz nie miał za dużo do roboty na boisku.

Mecz z Kanadą był ostatnim starciem Polaków w tym roku. Całe szczęście murawa w Bydgoszczy była dobrze przygotowana i nie utrudniała piłkarzom gry jak to miało miejsce w sobotę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska - Kanada: Polacy zwyciężają w niezłym stylu

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Polska - Kanada: Polacy zwyciężają w niezłym stylu