Sport   »   Piłka nożna   »   Polska pokonała Irlandię. Jedziemy na EURO!

Polska pokonała Irlandię. Jedziemy na EURO!

2015.10.11//  P. Rączka
Piłkarska reprezentacja Polski jedzie na mistrzostwa Europy! Biało-Czerwoni w decydującym starciu o awans pokonali na Stadionie Narodowym 2:1 Irlandię, co pozwoliło nam zająć drugie miejsce w grupie, tuż za Niemcami. Samo spotkanie było niezwykle pięknym i emocjonującym widowiskiem. Podopieczni Adama Nawałki do końca musieli zachować czujność, bowiem stracony gol dałby bezpośredni awans rywalom, a my musielibyśmy walczyć w barażach.
Pierwszego gola w meczu zdobył Krychowiak, po znakomicie wykonanym rzucie wolnym i uderzeniu zza pola karnego. Po niecałej minucie na tablicy wyników widniał już remis. Pazdan sfaulował rywala na wysokości szesnastego metra, a sędzia bez wachania wskazał na jedenasty metr. Łukasza Fabiańskiego bez trudu pokonał Walters. Po zaciętej grze jeszcze przed przerwą na ponowne prowadzenie wyprowadził nas niezawodny Lewandowski.

Polacy po zmianie stron zaczęli odważnie, nie odstawiając nogi. Irladia z kolei ciągle szukała swojej szansy i praktycznie każda ich akcja wywoływała sporą nerwowość wśród kibiców. Na nasze szczęście do ostatniego gwizdka nie stało się nic, co mogłoby nam odebrać upragniony awans.