Sport   »   Piłka nożna   »   Polska pokonała Serbię po golu Błaszczykowskiego

Polska pokonała Serbię po golu Błaszczykowskiego

2016.03.23//  P. Rączka
Piłkarska reprezentacja Polski pokonała 1:0 Serbię w towarzyskim meczu rozgrywanym na stadionie w Poznaniu. Dla podopiecznych Adama Nawałki było to pierwsze tegoroczne spotkanie. Selekcjoner mógł sprawdzić w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie jego podopieczni oraz to czy wciąż tworzą równie zgrany kolektyw, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, gdy wywalczyli awans na mistrzostwa Europy we Francji. Biało-Czerwoni nie wypadli najgorzej w tym starciu, ale nie da się ukryć, że nie była to dyspozycja w jakiej chcielibyśmy ich oglądać na Euro.
Zwycięskiego gola zdobył tuż przed upływem półgodziny gry Jakub Błaszczykowski, który popisał się znakomitym uderzeniem z pierwszej piłki. Przez 90 minut obie drużyny wypracowały sobie kilka okazji na zmianę rezultatu, ale wynik nie uległ zmianie. Najjaśniejszymi punktami w drużynie bez wątpienia bramkarze - Fabiański i Szczęsny, broniący po jeden połowie. Ich interwencje uchroniły zespół przed stratą gola.