Polska zremisowała z Irlandią w eliminacjach EURO 2016

2015.03.29//  P. Rączka
W meczu 5. kolejki grupy D eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 na wyjeździe z Irlandią. Wynik ten pozwala Biało-Czerwonym wciąż zajmować pozycję lidera, ale z konfrontacji tej pozostaje duży niedosyt, zwłaszcza, że gol na wagę zwycięstwa został stracony w doliczonym czasie gry po trafieniu Longa. Podopieczni Adama Nawałki prowadzili od 26. minuty, po tym jak Peszko wywalczył piłkę przed polem karnym i pokonał Givena.
Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Gra głównie toczyła się w środku pola, a zamiast podbramkowych akcji, częściej oglądaliśmy walkę o piłkę, która kończyła się faulami. W drugiej połowie Polacy bardziej skupili się na obronie, niż na ataku, przez co można stwierdzić, że zostali ukarani, zdobyciem tylko jednego punktu. W następnym meczu eliminacyjnym 4 czerwca zagramy w Warszawie z Gruzją.

Irlandia: Shay Given - Seamus Coleman, John O'Shea, Marc Wilson, Robbie Brady - Wesley Hoolahan, Glenn Whelan (83' Shane Long), James McCarthy, Aiden McGeady (68' James McClean) - Robbie Keane Jonathan Walters
Polska: Łukasz Fabiański - Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko (87' Michał Kucharczyk), Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Maciej Rybus - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (84' Sebastian Mila)