Siatkówka

Polskie siatkarki rozbiły Szwajcarki w eliminacjach do ME 2015

2014.05.17//  M. Mikołajczyk
Reprezentantki Polski poszły w ślady swoich rodaków i także w cuglach wygrały swój pierwszy mecz w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce. Biało-czerwone zgodnie z planem pokonały w piątek Szwajcarki bez straty seta.

Podopieczne Piotra Makowskiego od początku meczu dyktowały warunki na boisku, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń, która drużyna prezentuje obecnie lepszy poziom. Nasze zawodniczki wygrały partię otwarcia 25:16, a w następnych setach zwyciężały do 13 i 18, zasłużenie sięgając po trzy punkty.
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

„Helwetkom” nie zdołały pomóc w Lugano ściany i mimo gry przed własną publicznością musiały pogodzić się z dotkliwą porażką. W sobotę Polki czeka pojedynek z Ukrainkami, które powinny postawić Joannie Wołosz i spółce znacznie trudniejsze warunki.

Wynik meczu: Szwajcaria 0:3(16:25, 13:25, 18:25) Polska