Sport   »   Piłka nożna   »   Portugalia - Brazylia: remis w meczu gigantów

Portugalia - Brazylia: remis w meczu gigantów

2010.06.25//  J. Knop
W ostatnim dniu spotkań fazy pucharowej Mundialu w RPA swoje siły sprawdziły Portugalia i Brazylia. Canarinhos mieli już przed spotkaniem zapewniony udział w kolejnej fazie turnieju. Portugalczycy zaś, aby przypieczętować awans potrzebowali zwycięstwa lub remisu. Wynik 0-0 w pełni oddaje to co działo się na boisku. Mecz toczony w kiepskim tempie rozczarował oczekiwania fanów. Brazylia i Portugalia przechodzą do fazy pucharowej MŚ.
Carlos Dunga Brazylia remisuje z Portugalią
Kaka Kaka pauzował w tym meczu
Cristiano Ronaldo Ronaldo znów bez gola

Od pierwszych minut to gracze z Ameryki Południowej zyskiwali przewagę na placu gry. Portugalczycy ograniczali się do gry z kontry. Brazylijczycy praktycznie bez przerwy utrzymywali się przy piłce. Do pierwszej sytuacji, która mogła przynieść gola Portugalczycy doprowadzili dopiero po kwadransie gry. Wtedy Ronaldo przymierzył i oddał strzał, ale bez problemu został on zablokowany przez brazylijskich obrońców.
Cristiano Ronaldo Portugalczycy zagrali słabe spotkanie
Kaka Canarinhos nie zachwycili
Carlos Queiroz Queiroz musi pracować nad stylem gry swojej drużyny

W 30. minucie zawodnicy Brazylii mogli objąć prowadzenie. Nilmar potężnie uderzył, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Eduardo. Dziewięć minut później Maicon zagrywał do Luisa Fabiano, ale ten spudłował w świetnej sytuacji. Canarinhos wciąż atakowali, lecz nie potrafili już w pierwszej połowie udokumentować swojej przewagi. Do przerwy spotkanie ubiegało pod znakiem bezbramkowego remisu.

Portugalczycy w drugiej połowie byli niezwykle skupieni. Wszystko to potwierdzali zachowawczą grą. Najbardziej aktywnym zawodnikiem Portugalii był Ronaldo, ale jego akcje łatwo przerywali brazylijscy defensorzy.

W 60. minucie Ronaldo popisał się świetną indywidualną akcją. Gracz Realu Madryt minął trzech rywali niczym tyczki na treningu i został zatrzymany dopiero przez Lucio. Gra obu zespołów stawała się coraz bardziej wyrównana.

W 77. minucie Ronaldo przyjął piłkę, którą zagrywał mu Simao. Następnie oddał strzał, ale uniósł piłkę zbyt wysoko, aby stworzyć poważne zagrożenie. Tempo malało z każdą upływającą sekundą zawodów. Nic wielkiego do ostatniego gwizdka się nie wydarzyło. Remis w meczu Brazylii z Portugalią.