Premeriship: Chelsea Lodnyn traci punkty z Wigan Athletic

2011.12.18//  P. Rączka
Do sporej niespodzianki doszło w 16. kolejce Premier League. Piłkarze Chelsea Londyn zremisowali 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Wigan Athletic. Zespół prowadzony przez Andre Villasa-Boasa. Goście wyszedł na prowadzenie w 59. minucie, po dobrym podaniu Ashley Cole piłkę w siatce umieścił Daniel Sturridge. Nic nie zapowiadało, że kibice zobaczą więcej goli w tym meczu, jednak na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra fatalny błąd popełnił Petr Cech.
Bramkarz reprezentacji Czech wypuścił piłkę z rąk po lekkim strzale Hugo Rodallega, a dobiegł do niej Jorde Gomez, który wyrównał wynik spotkania. Gospodarze poczuli wiatr w żaglach i mieli jednak nawet okazje na to, aby w końcówce meczu strzelić zwycięskiego gola, lecz zabrakło im skuteczności.