2014.09.22//  M. Mikołajczyk
Po wysokiej wygranej Manchesteru United nad drużyną Queens Park Rangers kibice „Czerwonych Diabłów” z wielkim optymizmem wyczekiwali na kolejne ligowe starcie swoich faworytów. Klub z Old Trafford ponownie zawiódł jednak na całej linii, sensacyjnie przegrywając na wyjeździe ze skazywanym na pożarcie Leicester City.
Mesut Oezil
Mesut Oezil
Wayne Rooney

Stojący między słupkami de Gea w spotkaniu z beniaminkiem skapitulował aż pięciokrotnie, w tym dwa razy po rzucie karnym. Co ciekawe, przez długi czas nic nie wskazywało na klęskę podopiecznych Holendra Louisa van Gaala. Goście po 60 minutach gry prowadzili 3:1 dzięki trafieniom Robina van Persiego, Angela Di Marii oraz Herrery.
Ogromne powody do radości mają za to sympatycy Arsenalu Londyn. „Kanonierzy” stanęli na wysokości zadania i rozgromili po bramkach Oezila, Welbecka i samobóju Cissokho Aston Villę 3 do 0.
W meczu na szczycie Premier League Manchester City podzielił się punktami z Chelsea Londyn. Mistrzowie Anglii golem w 85. minucie Franka Lamparda uratowali remis z „The Blues”, którzy prowadzili przez kwadrans dzięki „dwójkowej” akcji z udziałem Edena Hazarda i Andre Schuerrle.