Premier League: Arsenal Londyn wygrał z West Bromwich

2012.12.08//  P. Rączka
Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali 2:0 West Bromwitch Albion w meczu 16. kolejki Premier League. Dla gospodarzy było to ważne spotkanie, ponieważ zajmowali dopiero 10. miejsce w tabeli, a do tego rywale znajdowali się przed nimi. Kanonierzy zaatakowali od pierwszych minut, ale mocno przekręcony celownik miał Gervinho. W 26. minucie podopieczni Wengera wyszli na prowadzenie po golu Mikela Artety z rzutu karnego - podyktowanego niesłusznie.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to ciągle Arsenal prowadził grę. Również i w tej połowie nie udało im się jednak zdobyć bramki z akcji. Prowadzenie podwyższy Arteta, po raz drugi w tym meczu trafiając z jedenastu metrów. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, który kilkukrotnie popisał się dobrymi interwencjami.