2015.01.11//  M. Mikołajczyk
Piłkarze Arsenalu Londyn w niedzielne popołudnie nie dali większych szans drużynie Stoke City. „Kanonierzy” w meczu 21. kolejki Premier League ograli przed własną publicznością swoich rywali 3:0 i w angielskich rozgrywkach zajmują obecnie piąte miejsce, tuż przed Tottenhamem Hotspur. Całe 90 minut na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.
Olivier Giroud
Wayne Rooney

Gospodarze błyskawicznie, bo już w 6. minucie objęli prowadzenie, gdy uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Laurent Kościelny. Jeszcze w pierwszej połowie gola na 2:0 dla miejscowych zdobył Alexis Sanchez. Chilijczyk był w tym spotkaniu bohaterem zespołu Arsene’a Wengera, bo tuż po przerwie ponownie wpisał się na listę strzelców. Zawodnik z Ameryki Południowej ustalił rezultat spotkania kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.
W hicie tej serii spotkań Southampton skromnie, bo 1:0 pokonał na wyjeździe Manchester United. Pogromcą „Czerwonych Diabłów” okazał się być Dusan Tadić, który w 69. minucie zaaplikował podopiecznym Louisa van Gaala jedyną bramkę w tym pojedynku.
Wayne Rooney i spółka chcieli za wszelką cenę odrobić straty, ale Juan Mata raził nieskutecznością. To już dwunasta w obecnym sezonie Premier League wygrana „Świętych”, którzy plasują się aktualnie na trzeciej pozycji.

Źródło: inf. własna/youtube.com