Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Arsenal pokonał Reading

Premier League: Arsenal pokonał Reading

2013.03.31//  P. Rączka
W meczu 31. kolejki Premier League piłkarze Arsenalu Londyn pokonali 4:1 Reading i włączyli do walki o Ligę Mistrzów. Gospodarze choć w pierwszej połowie mieli sporą przewagę, to jednak udało im się zdobyć tylko jedną bramkę. Jej autorem był Gervinho, który rozegrał kapitalne spotkanie. Zaraz po przerwie wynik podwyższył Cazorla, popisując się precyzyjnym strzałem z dystansu. Swoją niemoc strzelecką przełamał w 67. minucie Giroud, wykańczając szybką kontrę.
Odpowiedź po tej bramce przyszła bardzo szybko, bowiem po minucie gola szczupakiem zdobył Robson-Kanu. Ostatnie słowo należało jednak do Kanonierów, a wynik ustalił Arteta. Całe spotkanie w bramce Arsenalu rozegrał Łukasz Fabiański.