Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Arsenal pokonał West Bromwich

Premier League: Arsenal pokonał West Bromwich

2013.04.06//  P. Rączka
Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali na wyjeździe 2:1 West Bromwich Albion w meczu 31. kolejki Premier League. Boahterem spotkania został Tomas Rosicky, który zdobył obie bramki dla swojej drużyny. Czech najpierw wpisał się na listę strzelców w 20. minucie, oddając strzał głową, a po zmianie stron podwyższył prowadzenie mocnym uderzeniem, nie dając szans Forestowi. Kanonierzy spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, ale w 70 minucie wszystko obróciło się przeciwko nim.
Per Mertesacker po tym jak sfaulował w polu karnym Shane'a Longa otrzymał czerwoną kartkę, a James Morrison pewnie pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem z jedenastu metrów. Gospodarze od tego momentu rzucili się na bramkę Polaka i raz po raz przeprowadzali groźne akcje. Sytuacji na wyrównanie nie brakowało, ale goli więcej już nie padło.