Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Arsenal pokonał Wigan

Premier League: Arsenal pokonał Wigan

2013.05.15//  P. Rączka
W zaległym meczu 37. kolejki Premier League piłkarze Arsenalu Londyn pokonali 4:1 Wigan Athletic i awansowali na 4. miejsce w tabeli, które premiuje ich grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Goście po tej porażce są już pewni tego, że w następnym sezonie zagrają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, a piłkę głową po zagraniu z rzutu rożnego umieścił w bramce Lukas Podolski.
Po objęciu prowadzenia Kanonierzy niespodziewanie oddali inicjatywę, a zemściło się to tuż przed przerwą, kiedy Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego pokonał Shaun Maloney. Zaraz po zmianie stron Wigan miało dwie znakomite okazje do tego, aby podwyższyć prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły, a podopieczni Arsena Wengera w niecałe dziesięć minut, tuż po upływie godziny gry, zdobyli trzy gole.