Premier League: Arsenal rozgromił Wes Ham. Świetny Podolski

2013.01.24//  P. Rączka
W zaległym meczu 19. kolejki Premier League piłkarze Arsenalu Londyn pokonali 5:1 West Ham United. Bohaterem spotkania został Lukas Podolski, który oprócz cudownej bramki zaliczył także trzy asysty. Całe spotkanie w bramce Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny, który musiał wyciągać piłkę w 18. minucie po potężnym strzale Jacka Collisona. Gospodarze szybko zdołali odpowiedzieć, na listę strzelców wpisał się urodzony w Polsce reprezentant Niemiec.
Druga połowa to popis gry Podolskiego i jego kolegów, którzy w niecały kwadrans zdobyli wszystkie pozostałe bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Giroud, a po jednym golu Walcott i Cazorla. Po tym zwycięstwie podopieczni Wengera umocnili się na 6. miejscu w tabeli i pomału włączają się do walki o Ligę Mistrzów.