2010.12.28//  D. Pęgiel
Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali Chelsea 3:1 w derbowym spotkaniu Premier League. Gole dla gospodarzy uzyskali Alex Song, Cesc Fabregas oraz Theo Walcott. Natomiast bramkę dla gości strzelił Branislav Ivanović, który wykorzystał błąd Laurenta Koscielny'ego i Łukasza Fabiańskiego.
Podczas całego meczu polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. Chelsea największe zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry, co potwierdza gol strzelony w 57. minucie przez Ivanovicia, który po dośrodkowaniu Didera Drgoby, wykorzystał niezdecydowanie francuskiego obrońcy i Polaka.
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański

Bramka Serba to wszystko, na co było stać w tym meczu The Blues. Arsenal, który w przeciwieństwie do ekipy Carlo Ancelottiego doskonale radził sobie z rozgrywaniem piłki, zaliczył trzy trafienia.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Alex Song przedarł się przez defensywę Chelsea i pokonał Petra Cecha. Na 2:0 podwyższył w 51. minucie Cesc Fabregas, który wykorzystał podanie Theo Walcotta. Dwie minuty później Hiszpan zrewanżował się Anglikow asystą i Arsenal prowadził 3:0.