Premier League. Arsenal z Fabiańskim w składzie pechowo zremisował z Wigan

2010.12.30//  D. Pęgiel
Arsenal Londyn tylko zremisował z zajmującym 16. pozycję zespołem Wigan Athletic 2:2 (2:1) w spotkaniu 20. kolejki angielskiej Premier League. Cały mecz w barwach Kanonierów rozegrał Łukasz Fabiański, który nie miał zbyt wiele do powiedzenia w sytuacjach, w których jego klub stracił bramki.
Wczorajszy pojedynek rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. W 18. minucie Laurent Koscielny sfaulował w polu karnym Charlesa N'Zogbię. Z 11 metrów polskiego bramkarza pokonał Ben Watson. Przyjezdni wyrównali 20 minut później za sprawą Andrij Arszawin. Drugą bramkę Kanonierzy zdołali strzelić jeszcze przed przerwą – w 44. minucie Nicklas Bendtner zafundował piłkarzom Wigan klasycznego „gola do szatni”.
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański

Kiedy 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwona kartkę zobaczył N'Zogbia wydawało się, że Arsenal dotrwa z korzystnym wynikiem do końca spotkania. Stało się inaczej. Wigan wyrównał w 81. minucie po niefortunnej interwencji obrońcy londyńskiej ekipy - Sebastiena Squillaciego, który głową umieścił piłkę w bramce Fabiańskiego.

Źródło: onet.pl