Premier League: Chelsea Londyn pokonała Aston Villę

2013.05.11//  P. Rączka
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali 2:1 Aston Villę w wyjazdowym mecz 37. kolejki Premier League. Spotkanie obfitowało w wiele emocji, a im bliżej było końca, tym coraz ciekawiej. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że The Blues odniosą w tym spotkaniu zwycięstwo. Gospodarze strzelili bramkę w 10. minucie, a piłkę w bramce umieścił Benteke. Tuż przed zejściem do szatni drugą żółtą kartę zobaczył Ramires i musiał opuścić plac gry.
Strzelec pierwszego gola tak jak wcześniej pomógł, tak później zaszkodził swojej drużynie, bowiem w 58. minucie również zobaczył czerwoną kartkę i obie drużyny grały w dziesiątkę. Chwilę później do wyrównania doprowadził Lampard, popisując się ładnym uderzeniem z lewej nogi. Ten sam zawodnik zapewnił trzy punkty i trzecie miejsce na koniec sezonu, strzelając kolejnego gola na dwie minuty przed końcem. Z 203. bramki na koncie Lampard stał się najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Chelsea.