Premier League: Everton sensacyjnie pokonał Manchester United

2012.08.20//  P. Rączka
Manchester United niespodziewanie rozpoczął sezon 2012/2013 od porażki. W meczu 1. kolejki Premier League piłkarze "Czerwonych Diabłów" przegrali 0:1 na Goodison Park z Evertonem. Gospodarze przeważali od pierwszych minut, a David De Gea musiał sporo się napracować w bramce, aby jego zespół nie stracił gola. Wicemistrzowie Anglii sporadycznie gościli w polu karnym Howarda, a jeśli już to tylko za sprawą Kagawy.
Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Marouane Fellaini zdołał w końcu potwierdzić swoją znakomitą postawę w tym spotkaniu i w 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, umieścił głową piłkę w siatce. Na dwadzieścia minut przed końcem Ferguson zdecydował się wpuścić Robina van Persiego. Holender nie okazał się jednak zbawcą.