Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Liverpool pokonał Sunderland

Premier League: Liverpool pokonał Sunderland

2013.09.29//  P. Rączka
W meczu 6. kolejki Premier League piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe 3:1 Sunderland i zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Gości do zwycięstwa poprowadził Luis Suarez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik otworzył w 28. minucie spotkania Daniel Sturridge, wykorzystując wrzutkę z rzutu rożnego Stevena Gerrarda. Powtórki pokazały jednak, że Anglik pomagał sobie ręką, kierując piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Urugwajczyk zdobył swoją pierwszą bramkę, podwyższając prowadzenie.
Po zmianie stron bramkę kontaktową strzelił Emanuele Giaccherini, a gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować. Tuż przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Suarez. Ekipa Brendana Rodgersa na początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę i coraz mocniej zaczyna zaznaczać swoje aspiracje na pierwszą czwórkę, jeśli chodzi o koniec sezonu.