Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Liverpool rozgromił Swansea

Premier League: Liverpool rozgromił Swansea

2013.02.18//  P. Rączka
Piłkarze Liverpoolu bez najmniejszych problemów wygrali 5:0 ze Swansea w meczu 27. kolejki Premier League. Wynik tego spotkania był łatwy do przewidzenia, bowiem goście przyjechali na Anfield Road w rezerwowym składzie, oszczędzając siły na zbliżający się finał Capital One Cup z Bradford. The Reds od pierwszych minut mieli znaczącą przewagę, ale w pierwszej połowie zdobyli strzelić tylko jednego gola, w dodatku z rzutu karnego, którego egzekwował Steven Gerrard.
Wynik podwyższył zaraz na początku drugiej połowy Coutinho. Trzeci gol po pięknej akcji całej drużyny zdobył Jose Enrique. W 56. minucie goście mogli zacząć się poważnie obawiać o końcowy wynik, gdyż w przedziale dziesięciu minut padła kolejna bramka, jaką tym razem zdobył Luis Suarez. Wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Sturridge.