Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Liverpool zremisował z Newcastle

Premier League: Liverpool zremisował z Newcastle

2012.11.05//  P. Rączka
Piłkarze Liverpoolu zremisowali 1:1 z Newcastle United w meczu 10. kolejki Premier League. Swój mały jubileusz w tym dniu świętował Steven Gerrard, który rozegrał sześćsetny mecz w barwach The Reds. Pierwsza połowa choć zapowiadała się na remis, to jednak w końcówce prowadzenie Srokom dał Yohan Cabaye. Wynik mógł być wyższy, gdyż w doliczonym czasie gry fatalny błąd popełniła defensywa gospodarzy, ale uderzenie Taylora przeszło obok słupka.
Wyrównanie przyszło w 67. minucie, a fantastycznym golem popisał się Luis Suarez, który fenomenalnie przyjął piłkę na klatkę piersiową w biegu, następnie ominął bramkarza i dopełnił formalności kierując futbolówkę do pustej bramki. Liverpool dążył do zwycięstwa, ostatnie pięć minut grał nawet w przewadze, ale ostatecznie nie udało mu się zdobyć zwycięskiego gola.