2014.04.16//  M. Mikołajczyk
Planowym zwycięstwem Arsenalu Londyn zakończył się zaległy mecz 34. kolejki angielskiej Premier League. „Kanonierzy” zgodnie z oczekiwaniami bez większych problemów poradzili sobie na własnym stadionie z West Ham United. Drużyna z brytyjskiej stolicy powróciła na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Początek spotkania nie należał jednak do Arsenalu. W 40. minucie wynik meczu po dobitce „główką” otworzył Matthew Jarvis. Odpowiedź ze strony podopiecznych Arsena Wengera była natychmiastowa. Jeszcze przed przerwą stan spotkania wyrównał Lukas Podolski.
Gospodarze w drugiej połowie w końcu się przebudzili i wzięli sprawy w swoje ręce. Faworyci nie zawiedli i bramkę na 2:1 w 55. minucie zdobył Olivier Giroud, a w 78. minucie po raz kolejny piłkę do siatki skierował strzałem pod poprzeczkę Podolski.
Lukas Podolski

Londyńczycy triumfowali z West Ham United 3:1 i po wtorkowym starciu zajmują czwarte miejsce w Premier League, ale nad plasującym się tuż za nimi Evertonem mają zaledwie punkt przewagi.