Premier League: Manchester City rozgromił Newcastle

2013.08.20//  P. Rączka
W ostatnim meczu 1. kolejki Premier League piłkarze Manchester City pokonali u siebie 4:0 Newcastle United i objęli pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Manuela Pellegriniego zaprezentowali się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony i raz po raz atakowali bramkę Tima Krula, który musiał robić co w jego mocy, aby wynik nie był jeszcze bardziej kompromitujący. Prowadzenie już w 5. minucie dał David Silva, kierując piłkę do siatki strzałem głową.
Kwadrans później było już 2:0. Tym razem Aguero nie dał się zatrzymać Stevenowi Taylorowi i precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Obrońca gości, który był winny utracie tego gola opuścił pod koniec pierwszej połowy plac gry, za niesportowe zachowanie. Kolejne bramki dla The Citizens padły po zmianie stron. Najpierw Yaya Toure idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a na koniec Samir Nasri ustalił wynik.