Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Manchester United pokonał Reading

Premier League: Manchester United pokonał Reading

2013.03.16//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru United pokonali 1:0 Reading w meczu 30. kolejki Premier League i mają już 15 punktów przewagi nad Manchesterem City. Początek spotkania był dość zacięty, ale bramka jaką zdobył w 21. minucie Rooney, w końcu pozwoliła zapanować nad meczem gospodarzom. Walczący o utrzymanie beniaminek starał się nawiązać rywalizacje i co jakiś czas atakował, ale nie był w stanie umieścić piłki w bramce.
Druga połowa nie była już tak widowiskowa, a znacznie więcej było ostrych fauli, niż akcji podbramkowych. Gracze Reading na tą chwilę są jednym z głównych faworytów do spadku, a w ośmiu zbliżających się kolejkach bardzo trudno będzie im poprawić swoją pozycję w lidze. Podopieczni Alexa Fergusona już w najbliższych tygodniach będą mogli świętować zdobycie kolejnego mistrzostwa w historii klubu.