Premier League: Manchester United wygrał z Evertonem

2013.02.11//  P. Rączka
Gole Ryana Giggsa i Robina van Persiego zapewniły drużynie Manchesteru United zwycięstwo 2:0 nad Evertonem w meczu 26. kolejki Premier League. Kolejny komplet punktów w tym sezonie sprawił, że podopieczni Alexa Fergusona mają już aż 12 "oczek" przewagi nad Manchesterem City i mogą być już niemal pewni wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Szkoleniowiec choć zapowiadał wiele zmian w składzie przed spotkaniem, to jednak wystawił praktycznie najsilniejszy skład.
Gospodarze od pierwszych minut mocno postawili na ofensywę. Już w 8. minucie Robin van Persie mógł zdobyć gola, ale mając przed sobą pustą bramkę, trafił z ostrego kąta w słupek. Pięć minut później Holender zagrał do Giggsa, a ten już nie popełnił takiego błędu jak wcześniej jego kolega. Tuż przed zejściem do szatni król strzelców poprzedniego sezonu zdołał wpisać się na listę strzelców, wykorzystując znakomite podanie od Rafaela da Silvy. Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło i więcej goli już nie oglądaliśmy.