Sport   »   Piłka nożna   »   Premier League: Tottenham wygrał z Arsenalem

Premier League: Tottenham wygrał z Arsenalem

2013.03.04//  P. Rączka
Tottenham pokonał 2:1 w derbach Londynu Arsenal i wrócił na trzecią pozycję w tabeli, którą przez kilka godzin zajmowało Chelsea. W bramce gości cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. Po raz kolejny jednym z głównym aktorów był Gareth Bale. Walijczyk otworzył wynik spotkania w 37. minucie, pokonując polskiego bramkarza w sytuacji sam na sam. Piłkarz ten jest pierwszym zawodnikiem w swoim kraju, który zdobył w Premier League 16 trafień w sezonie.
Jeszcze przed przerwą niemal identyczną akcje bramką przeprowadzili Scott Parker i Aaron Lennon, dzięki czemu Koguty mogły schodzić z dwubramkową przewagą na przerwę. Kanonierzy po przerwie szybko wzięli się za odrabianie strat, a gola kontaktowego zdobył Per Mertesacker, wykorzystując dośrodkowanie Theo Walcotta. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć okazji ku temu nie brakowało. Derby okazały się wspaniałym widowiskiem.